מכתב ממוקד ליועץ/יועצת

יועצת/יועץ יקרה/יקר
שלום רב ונחמד להכיר 

שמי שמעון נסים
ואני פסיכולוג חינוכי מומחה (מ.ר. 31775)

אני מודע לעומס שמוטל עלייך סביב תחום האבחונים וזאת בעקבות העלייה במספר המאובחנים והתמורות והשינויים בהוראות משרד החינוך.

מטרתי הינה לנסות להפחית עומס זה על ידי מיקוד וקיצור שאלונים למורה, יצירת קו תקשורת זמין ביני ובינך, זמינות לביצוע אבחון וכתיבת דוח בפרק זמן קצר, התחשבות כספית בהורים ומשפחות נזקקות, וכן כתיבת דוח ברור ממוקד ומקצועי.

גם לאחר הדוח אם יש צורך לחשיבה נוספת ושינויים אשמח לנסות לסייע. וכן סביב טיפול יעיל וממוקד לתלמידים עם קשיי התנהגות, דימוי עצמי נמוך, חרדה, לחץ במבחנים, בעיקר כאלו שסובלים מחרם ומנידוי חברתי, ורגישים במיוחד.

מניסיוני בעבודה משותפת עם יועצות אני רואה בך את הלב של בית הספר, את במרכז ואני אשמח לסייע, ולו במעט, לעבודתך החשובה כל כך.

בקליניקה הפרטית ניתנים שירותי אבחון ושירותי טיפול והדרכות הורים:
  • אבחונים פסיכולוגים ופסיכודידקטים לתלמידי בית ספר יסודי (לצורך המלצה לשעות שילוב בבית הספר, התאמות לדרכי למידה והבחנות, צורך בהתערבויות טיפוליות והחלטה על מסגרת חינוכית מתאימה)
     
  • אבחונים פסיכולוגים ופסיכודידקטים לתלמידי חטיבת ביניים ותלמידי תיכון (לצורך התאמות והקלות במבחנים פנימיים, במבחני הבגרות ובדרכי למידה, אבחון קשיי קשב וריכוז, אבחון לקויות למידה, והחלטה לגבי הצורך בטיפול פסיכולוגי/נוירולוגי)
בנוסף אני מורשה בטיפול בילדים ונוער. אני מאמין שזכותו של כל ילד ומתבגר להיות מאושר, עם ביטחון עצמי ותחושת מסוגלות.
בקליניקה אני מטפל לרוב בשיטה הדינאמית ובשיטה הקוגניטיבית-התנהגותית CBT עם ביופידבק ממוחשב. הטיפול הינו לרוב טיפול קצר מועד ומטרת הטיפולים הינה להפחית את הסימפטומים המתלווים לקושי (הפחתת חרדת, הפחתת התנהגות אימפולסיבית, הורדת לחץ ממבחנים ..) ולחזק התנהגויות מועילות (חיזוק השליטה העצמית, חיזק הביטחון והדימוי העצמי…).

בחלק מהטיפולים נערכות פגישות הדרכה להורים במקביל לטיפול בילד וזאת לצורך קידום ההתערבות הטיפולית. אני מודה לך על שיתוף הפעולה, אני זמין עבורך ואשמח לעזור ככל שניתן.


בברכה,
שמעון נסים
פסיכולוג חינוכי מומחה 
(מ.ר. 31775)